Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Genel tanıtım

Seçkin Gümrük, ülkemizde ve yurt dışındaki seçkin kurumlara profesyonel gümrük müşavirliği hizmeti vermek üzere kurulduğu 2002 yılından bu yana, mevzuatlara uyumlu ve hızlı iş takibini ön planda tutarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Güncel ve global uygulamalar ile kaliteli hizmeti ilke edinen Seçkin Gümrük, 2010 yılında şubeleşmiştir.

2011 yılında da ilk yurt dışı şubesini açan Seçkin Gümrük, müşterilerinin maliyetlerini minimize ederek güven odaklı çalışmalarını günümüzde de devam ettirmektedir.

Seçkin Gümrük çalıştığı kurumlara sunduğu kaliteli hizmetleri ile uzun yıllara dayalı iş birlikleri oluşturmayı amaçlamıştır.

Merkezi İstanbul Bahçelievler’de bulunan Seçkin Gümrük’ün;
İstanbul,
İzmir,
Ankara,
Bursa,
Mersin,
Tekirdağ,
İskenderun,
Dilovası & Gebze Gümrük,
Derince & Körfez Gümrük,
Muratbey Gümrük,
Ambarlı Limanı,
Atatürk Havalimanı,
Haydarpaşa Gümrük,
Sabiha Gökçen Havalimanı,
Çorlu Avrupa Serbest Bölgesi,
İstanbul Havalimanı,
Çanakkale olmak üzere 17 şube ve irtibat ofisi bulunmaktadır.

Odağına müşteri memnuniyetini alarak, çalışan uzman kadrosuyla sistematik bir hizmet sunan Seçkin Gümrük, bu çalışmaların sonucunda ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok seçkin kurumu müşteri portföyüne katmıştır.

Uluslararası ticarette günden güne artış gösteren rekabet şartları, şirketlerin kar marjlarında düşüşe neden olmaktadır. Aynı zamanda globalleşen ekonomik sistemde uluslararası ticaret kolaylaşırken, gümrük hizmetlerinde yapılan ihmaller riskleri arttırmaktadır. Bu noktada gümrük müşavirliği hizmetlerinde verilen kaliteli hizmet önem arz etmektedir.
Mevzuata uygun, hızlı, güvenilir, müşteri odaklı ve kaliteli hizmet sunan Seçkin Gümrük, çalıştığı kurumların başarılarına katkı sağlamayı amaç edinmiştir.

Seçkin Gümrük, etik çalışma ilkelerini ve ahlaki değerleri ön planda tutan bir çalışma prensibine sahiptir. Ayrıca çalıştığı kurumlara en hızlı ve ekonomik hizmet vermeyi ön planda tutmaktadır.
Çalışanlarını bireysel yeteneklerine uygun istihdam eden ve gelişimine büyük önem veren Seçkin Gümrük, gümrük müşavirliği alanındaki teknolojik gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Böylece sektördeki payını her geçen gün arttıran Seçkin Gümrük, sunduğu hizmetin kalitesini de daha iyiye ulaştırmaktadır.

Kolay ulaşılabilir olmak, gümrük müşavirliği alanında verilen hizmet kalitesini de doğru oranda arttırmaktadır. Bu durumun bilinciyle çalışmalarını sürdüren Seçkin Gümrük, işlemlerin hızlı sonuçlandırılması ve problemlerin hızlı çözülmesini ön planda tutarak çalışmalarını 2002 yılından bu yana sürdürmektedir.

Ülkemizin ihracat rakamlarının arttırılması ve şirketlerin sürece katılımının desteklenmesi noktasında çalışmalarımıza yön veriyoruz. Şirketlerin uluslararası pazarlara açılmasına yönelik süreci kolaylaştırmaya gayret ediyoruz. Hedeflerimizden bir diğeri ise gümrük ve lojistik hizmetlerine adil erişimi sağlamak.

Seçkin Gümrük Müşavirliği, gümrük rejimlerinin uygulaması hizmetlerinin yanında, danışmanlık hizmeti de vermektedir. Talimatların hızlı ve etkin şekilde yerine getirilmesi için, tecrübeli ekibi ve bilgi birikimi ile dış ticaret mevzuatını siz seçkin müşterilerimize sunmaktadır.

Bilgili ve tecrübeli 300 kişinin üzerinde operasyon kadromuz, A karneli gümrük müşavirlerimiz, motorize ve araçla donatılmış kuryelerimiz, gümrüklerde yetkili belgeye haiz tecrübeli gümrük müşavir yardımcılarımız, gümrük personelimiz ile siz değerli müşterilerimizin iş taleplerini karşılamaya hazırdır.

Çalışma Prensiplerimiz
 • İnsan haklarına saygı duyarız.
 • İş sağlığına ve güvenliğine önem veririz.
 • Çevreyi koruruz.
 • Rekabet kurallarına uyum sağlarız.
 • Mevzuatlara uygun hareket ederiz.
 • İş ortaklarımızı özenle seçer ve iş etiği kurallarımıza uygun davranmalarını gözetiriz.
 • Ticari ve strateji sırlarımızı koruruz.
 • Kişisel verileri korur ve gizliliği gözetiriz.
 • Adil ve sürdürülebilir bir çalışma ortamı oluştururuz.

 

Merak Ettikleriniz
Çalıştığımız Sektörler

Adalet ve Güvenlik
Ağaç İşleri, Kağıt ve Kağıt Ürünleri
Bilişim Teknolojileri
Cam, Çimento ve Toprak
Çevre
Eğitim
Elektrik ve Elektronik
Enerji
Finans
Gıda
İnşaat
İş ve Yönetim
Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik
Kültür, Sanat ve Tasarım
Maden
Makine
Medya, İletişim ve Yayıncılık
Metal
Otomotiv
Sağlık ve Sosyal Hizmetler
Spor ve Rekreasyon
Tarım, Avcılık ve Balıkçılık
Tekstil, Hazır Giyim, Deri
Ticaret (Satış ve Pazarlama)
Toplumsal ve Kişisel Hizmetler
Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri
Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme

 

Misyonumuz
Ülke çapında yaygın hizmet ağları ile istihdam sayısını her geçen gün arttırarak ülke ekonomisine faydada bulunan, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışıyla fark yaratarak, sektörün daimi lider kuruluşu olmaktır.
Vizyonumuz
Müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda en son teknoloji standartlarını kullanarak, bilgili ve tecrübeli operasyon kadrosuyla uzun vadeli işbirlikleri ile gümrük rejimlerini uygulamak ve danışmanlık hizmeti sunmaktır.
Değerlerimiz
 • Güven vermek.
 • Güvendiğinin arkasında durmak.
 • Tedarikçilerimize, taşeronlarımıza müşterilerimize ve çalışanlarımıza etik davranmak.
 • Saygı, şeffaflık göstermek.
 • Adil ve adaletli olmak.
 • Kalite ve toplumsal fayda sağlamak.
 • Yasallık ve vatan çıkarlarından yana olmak.
 • Kişisel hak ve özgürlüklere saygı duymak.
Whatsapp
Seçkin Gümrük
Seçkin Gümrük
Merhaba , size nasıl yardımcı olabiliriz?